باشگاه خبرنگاران/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده طی ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۲۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ مثبت اعلام شد.

سید احمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: تا ظهر ۱۴ خرداد، ۲ هزار و ۲۷۳ نفر در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که شامل ۹۴۴ نفر بستری و هزار و ۳۲۹ نفر سرپایی می‌باشند و تعداد آمار فوتی‌ها نیز همان ۱۳۲ نفر باقی ماند.
وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۲۱۳ نفر، شیروان ۲۵۷ نفر، فاروج ۱۴۰ نفر، مانه و سملقان ۲۲۱ نفر، جاجرم ۶۸ نفر، گرمه ۴۵ نفر، راز و جرگلان ۱۴۷ نفر و اسفراین ۱۸۲ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد: تاکنون ۷۸۴ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.
هاشمی افزود: آزمایش ۳ هزار و ۴۹۷ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۱۸ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today