صدا و سیما/ مدیرکل انتقال خون استان خوزستان گفت: مراکز بیمارستانی استان هم اکنون به همه گروه‌های خونی نیاز فوری و شدید دارند.

عبدالعزیز فقهی، مدیرکل انتقال خون استان خوزستان از عموم شهروندان خواست با توجه به نیاز شدید بیمارستان‌ها و نیاز فوری مراکز درمانی خوزستان به همه گروههای خونی بیماران تالاسمی به گروه‌های خونی، به مراکز خون‌گیری در سطح خوزستان مراجعه کنند.
وی ادامه داد: پایگاه مرکزی - چهار شیر - بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی - جنب شهرداری منطقه هفت و پایگاه امانیه جنب بیمازستان رازی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۴۵: ۷ الی ۳۰: ۱۹ و پنج شنبه ازساعت ۴۵: ۷ الی ۳۰ :۱۸ برای خون گیری و میزبانی از اهداکنندگان خون فعال هستند.
مدیرکل انتقال خون استان خوزستان در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه اینترنتی نوبت دهی برای اهدای خون افزود: شهروندان مشتاق اهدای خون می‌توانند با ورود به سامانه نوبت دهی انتقال خون استان خوزستان، بدون معطلی به هریک از پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کرده و خون اهدا کنند.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و نگرانی برخی شهروندان از اهدای خون به دلیل خطرات احتمالی ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: اهدای خون هیچ خطری برای سلامتی و ابتلای احتمالی آنان به بیماری کرونا ندارد.
فقهی بیان کرد: با توجه به کمبود شدید خون که در بیمارستان‌ها وجود دارد مراکز درمانی جهت بیماران به شدت نیاز فوری به خون دارند، لذا از عموم مردم خواهشمندیم از همین امروز به کلیه پایگاه‌های انتقال خون در اهواز و شهرستان‌های استان مراجعه نموده و اهدای خون نمایند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today