باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان گفت: قرار است تا پایان امسال آثار تفریحی و گردشگری چشمه علی دامغان به عنوان چهاردهمین باغ ملی ایران در یونسکو ثبت شود.

قاسمی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان اظهار کرد: مرحله مقدماتی ثبت جهانی چشمه علی دامغان در سازمان جهانی یونسکو انجام شده که قرار است تا پایان امسال این آثار تفریحی و گردشگری به عنوان چهاردهمین باغ ملی ایران در یونسکو ثبت شود.
وی با بیان اینکه برای ثبت جهانی شدن چشمه علی دامغان 10 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی، محوطه سازی، احداث فضای تفریحی و احیاء باغ ایرانی اختصاص یافته است، افزود: با به ثبت رسیدن این آثار در یونسکو باعث جذب بیشتر گردشگری خارجی می‌شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان تصریح کرد: سال گذشته ۴۸۹ هزار نفر گردشگر از اماکن تاریخی و تفریحی شهرستان دامغان بازدید کردند که ۱۷۳ هزار نفر از اینها از چشمه علی بوده است و ۴۰۰ نفر آنان گردشگر خارجی از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، بلغارستان و ترکیه بوده اند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید