ایرنا/ ظرفیت اردوگاه نگهداری معتادان ماده ۱۶ خراسان شمالی اندک است و حداکثر می‌تواند تنها ۱۰۰ معتاد را در خود جای دهد.

سعید آیتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت کم اردوگاه مجبوریم برخی از معتادان را بعد از اخذ تعهد به خانواده هایشان بازگردانیم.
وی افزود: در عین حال مراکز نگهداری ماده ۱۵ نیز در استان فعالیت می کنند و برخی از معتادان به این مراکز ارجاع داده می شوند اما بهزیستی استان به این مراکز ۱۰ میلیارد ریال بدهکار است و لازم است از اعتبارات استانی نیز به این بخش کمک شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی افزود: هم اکنون ۱۰۰ معتاد متجاهر در اردوگاه ماده ۱۶ منطقه لنگر بجنورد نگهداری می شوند اما برای افزایش ظرفیت این اردوگاه نیاز به تامین اعتبار و زیرساخت های لازم است.
آیتی گفت: معتادان حاضر در این اردوگاه افرادی هستند که پس از جمع آوری، از نظر عدم ابتلا به ویروس کرونا غربالگری شده و سپس در مرکز پذیرش شده اند.
وی با بیان اینکه به جز در مرکز استان، در دیگر شهرستان ها مرکز ماده ۱۶ وجود ندارد، اظهار کرد: به جز شیروان، معتادان متجاهر بقیه شهرستان‌های استان نیز در اردوگاه بجنورد نگهداری می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today