ایرنا/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: آتش‌سوزی روز گذشته بیش از ۱.۵ هکتار از مراتع منطقه کلاریز طزره را سوزاند.

علی اکبر عباسی راد، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اظهار کرد: آتش سوزی این مراتع، روز گذشته در حوالی منطقه کلاریز طزره در شرق دامغان رخ داد و گزارش دریافتی از سوی اهالی منطقه به سامانه ۱۵۰۴ به منابع طبیعی اعلام شد.
وی ادامه داد: با تلاش حدود ۱۵ نفر آتش در مدت زمان حدود یکساعت و نیم به صورت کامل مهار و از ورود خسارت بیشتر جلوگیری شد.
عباسی راد خاطرنشان کرد: در این آتش سوزی، درختچه‌های زرشک، گَوَن و گرمنه در آتش سوخت، علت این آتش سوزی هنوز مشخص نیست و توسط کارشناسان این اداره در دست بررسی است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان تصریح کرد: با توجه به خشکی علوفه های مرتعی، روشن کردن آتش در مراتع می‌تواند منجر به آتش سوزی‌های گسترده شود بنابراین مردم و طبیعت گردان از این اقدام خودداری کنند.
وی بیان کرد: این نخستین آتش سوزی اراضی جنگلی و مراتع این شهرستان است که میزان خسارت آن پس از بررسی کارشناسان برآورد می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع، موضوع را به سرعت با شماره ۱۵۰۴ در میان بگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today