ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: موارد مثبت قطعی بدحال کرونایی در دو شهرستان شاهرود و میامی طی 45 روز اخیر به حداقل ممکن رسیده است.

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار کرد: وضعیت در این دو شهرستان تحت‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، همچنان سفید است.
وی با بیان اینکه شمار مبتلایان بدحال در یک ماه و نیم اخیر به حداقل ممکن رسیده افزود: بیشتر بیمارانی که در این مدت جواب آزمایش آنها مثبت شده، عمدتا از طریق نمونه‌گیری گسترده از مراجعان سرپایی و یا از طریق موارد مشکوک و اطرافیان بیماران، شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: این بیماران نیز اگر دارای علائمی مثل تب، تنگی نفس، سرفه و...هستند و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند باید برای مراقبت بیشتر به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود ارجاع شوند.
چمن با بیان اینکه غالب این افراد دارای علائم خفیف و حتی بدون علامت هستند افزود: این افراد عمدتا از افرادی هستند که خود به خود بهبودی یافته و اکثرا دارای علامت نیستند و تنها به واسطه سابقه آلودگی جواب آنها مثبت شده است.
وی رعایت اصول بهداشتی و خصوصا ماسک زدن را برای اینگونه افراد مهمتر از دیگر اقشار دانست و گفت: رعایت اصول بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلای دیگر افراد جامعه و سرایت بیماری به دیگران، برای این افراد از اهمیت مضاعفی برخوردار است و توصیه می‌شود ارتباط خود با دیگران را به حداقل ممکن برسانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مبتلایان مثبت قطعی باید رعایت بیشتری داشته باشند خاطرنشان کرد: رعایت حداقل یک متر در محافل و نشست‌های خانوادگی، شست‌وشوی مکرر دست‌ها، پرهیز از روبوسی و دست دادن و مهم‌تر از همه استفاده از ماسک برای این گونه افراد از ضرورت بیشتری برخوردار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today