فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود گفت: چهار هزار تست از بیماران در شاهرود و میامی گرفته شد که جواب آزمایش کرونای ۷۷۰ نفر مثبت اعلام شد.

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود اظهار کرد: موج همه‌گیری کرونا ویروس در روزهای گذشته به نسبت مدت مشابه ماه گذشته در کشور شدت گرفته است؛ اما میزان فوتی کاهش یافته و مردم هوشیارتر شدند و نظام سلامت در مقابله با کرونا ویروس خوب عمل می‌کند.
وی تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر در کشور بر اساس آخرین آمار در کشور به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود ادامه داد: 6 هزار و 251 مورد مشکوک، محتمل و قطعی ابتلا به کرونا به بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ماه‌های گذشته مراجعه کردند.
چمن اضافه کرد: یک هزار و ۲۱۰ تن بیمار محتمل و قطعی در ماه‌های گذشته به بیمارستان‌های شاهرود مراجعه کرده‌اند و چهار هزار تست از بیماران گرفته شد که جواب آزمایش ۷۷۰ نفر مثبت اعلام شد.
وی ادامه داد: ۸۱ درصد فوتی‌ها به دلیل کرونا ویروس بیماری زمینه‌ای داشتند و متوسط سن فوتی‌ها، ۷۴ سال بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود تصریح کرد: تعداد کل مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با ۳۶ درصد کاهش از ابتدای اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹، ۱۹ مورد بوده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۲۸ مورد بوده است.
چمن گفت: تعداد کل مرگ و میر از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹، ۳۱۹ مورد بوده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today