تسنیم/ مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی با بیان اینکه زنگ خطر مصرف برق در استان مرکزی به صدا در آمده است؛ از رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در ۳ ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

محمد اله‌داد، مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق اظهار داشت: در بهاری که پشت سرگذاشتیم رشد مصرف 10 درصدی برق در استان مرکزی به ثبت رسید و در هفته گذشته روز 27خردادماه ما پیک بار سال گذشته را پشت سرگذاشتیم، در صورتی‌که پیک بار در اواخر تیر و اوایل مرداد صورت می‌گیرد، به همین دلیل نگرانی بابت تامین برق به شدت وجود دارد.
وی افزود: پیش بینی هواشناسی استان مرکزی حاکی از گرم‌شدن هوا در استان بوده بنابراین این نگرانی وجود دارد در روزهای پیش‌رو مجبور به اعمال سهمیه‌بندی و مدیریت مصرف باشیم چراکه به ازای هردرجه بالاتر هوا از 37 درجه که ثبت می‌شود، ما حدود هزار مگاوات در کشور نیاز به نیروگاه جدید داریم به عنوان مثال از درجه 40به 41به اندازه یک نیروگاه شازند باید به تولید اضافه شود.
اله‌داد بیان کرد: سال گذشته مردم استان همکاری خوبی در مدیریت مصرف داشتند که حدود 60 میلیاردریال پاداش به بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، تجاری و خانگی به عنوان مشوق پرداخت شد، همچنین کشاورزان در صورتی‌که ازساعت 13 لغایت 17 به طور روزانه موتور آب را قطع کنند کل آن ماه و همان‌ روز نیز مشمول بخشودگی می شوند‌.
وی ادامه داد: دربخش صنعت نیز تفاهم‌نامه‌هایی مبادله شده، در صورتی‌که از تعطیلات فصل گرم استفاده کنند از مشوق‌هایی برخوردار می شوند و این امتیازات برای بخش تجاری و خانگی نیز لحاظ می‌شود.
مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: الگوی مصرف در تابستان در مناطق غیرگرمسیر300کیلو وات ساعت در ماه بوده و برای مناطق گرمسیر که فقط شهرستان‌ ساوه را در این بخش داریم 400کیلووات ساعت به ازای هر ماه است و در صورتی‌که مصرف کمتر از الگوی مصرف تعیین شده باشد مشمول بخشودگی و مشوق هایی به انها اختصاص داده می‌شود.
وی افزود: در صورتیکه بیش از 400کیلووات ساعت درساوه و اراک مصرف شود بیش از الگو تشخیص داده می شود و میانگین رشد16درصد که باانضمام مالیات برارزش افزوده 23درصد نرخ قبضی که صادر می‌شود افزایش خواهد داشت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today