ایسنا/ رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه گفت: ۱۴۰ هکتار از عرصه های مرتعی مناطق کوهستانی این شهرستان طعمه آتش شد و از بین رفت.

پوریا حسن‌پور، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه اظهار کرد: عصر روز شنبه ۳۱ خردادماه گزارش آتش‌سوزی در منطقه روستاهای کوهپایه واقع در ارتفاعات یولاق و در پلاک‌های منزلک و چرمک دریافت شد که بلافاصله نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش نشانی، نیروهای مردمی و دهیاری‌ها و شوراهای این روستاها، سپاه، همیاران طبیعت افتخاری در منطقه وقوع حریق حضور یافته و تلاش برای اطفای حریق گسترده را آغاز کردند.
وی با اشاره به همکاری خوب مردم در اطفاء حریق ادامه داد: متاسفانه به دلیل شدت بالای آتش سوزی و وزش باد شدید که حریق را بیشتر کرده بود، بخشی از عرصه‌های مرتعی این منطقه در آتش سوخت و از بین رفت.
وی با اشاره به اینکه مهار حریق تا پاسی از شب ادامه داشت، گفت: بدیهی است که علت وقوع حریق عامل انسانی بوده ولی هنوز به طور دقیق جزئیات آن مشخص نشده و بررسی دقیق علت این حادثه ادامه دارد.
حسن پور اظهار کرد: عرصه گرفتار آتش سوزی حدود ۱۴۰ هکتار برآورد شده که شامل پوشش بوته‌ای و علوفه‌ای می‌شود. متاسفانه در سال جاری آتش‌سوزی‌های زیادی در مراتع و باغات به دلیل رویش گیاهان و مراتع متاثر از بارش‌های مطلوب بهاره و پوشش گیاهی بسیار خوب بوقوع پیوسته است.
وی تصریح کرد: مهار حریق خصوصا در ارتفاعات به دلیل دشواری انتقال امکانات و تجهیزات بسیار دشوار است، از این رو از مردم درخواست می‌شود در هنگام حضور در طبیعت از روشن کردن آتش یا رهاکردن ته سیگار خودداری کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today