ایسنا/ مدیر دفتر لایروبی و ماشین‌آلات سازمان آب و برق خوزستان از حذف یکی از بزرگترین جزایر رودخانه کارون در مقطع اهواز تا دو ماه آینده با انجام لایروبی خبر داد.

سیامک عباسپور، مدیر دفتر لایروبی و ماشین‌آلات سازمان آب و برق خوزستان اظهار کرد: عملیات لایروبی در رودخانه کارون در مقطع اهواز به دلایل فنی و جابه‌جایی دستگاه لایروب از ساحل چپ به سمت ساحل راست حدود یک ماه متوقف شده بود اما اکنون روند لایروبی رودخانه در این مقطع با هدف حذف جزیره‌های موجود در آن آغاز شده است.
وی افزود: مهمترین جزیره‌ای که اکنون در رودخانه کارون در مقطع اهواز نیازمند لایروبی است و منظره خوبی ندارد، جزیره‌ای است که از بالادست تا پایین‌دست پل پنجم اهواز امتداد دارد. این جزیره بعد از پارک جزیره اهواز، بزرگترین جزیره کارون در مقطع اهواز است.
مدیر دفتر لایروبی و ماشین‌آلات سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: عملیات لایروبی این جزیره هم‌اکنون در حال انجام است و در برنامه است که در مدت ۴۵ روز تا دو ماه آینده کل جزیره لایروبی و از رودخانه کارون حذف شود؛ این جزیره در تمام فصول در رودخانه به چشم می‌آید و منظره مناسبی ندارد.
عباسپور با بیان اینکه به میزانی که اعتبارات اجازه دهد لایروبی این جزیره ادامه می‌یابد، گفت: کل حجم عملیات خاک‌برداری حدود ۴۵۰ هزار مترمکعب است که برای حذف این جزیره انجام می‌شود. با توجه به اینکه این جزیره پس از پل پنجم به سمت پل کابلی امتداد پیدا می‌کند، عملیات لایروبی به سمت این پل ادامه خواهد یافت.
وی افزود: در صورتی که اعتبارات اجازه دهد، عملیات لایروبی در جزایر زیر پل کابلی اهواز نیز آغاز خواهد شد تا مناظر این مقطع از رودخانه کارون نیز مانند گذشته دیدنی و زیبا شود.
مدیر دفتر لایروبی و ماشین‌آلات سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان‌کرد: از محل اعتبارات طرح ساماندهی رودخانه کارون در سال گذشته، دولت یک ریال هم به سازمان آب و برق تخصیص نداده است و این مساله باعث شده کار لایروبی با اعتبارات داخلی سازمان انجام شود اما این اعتبارات محدود است و تنها می‌توان در حجم محدودی از رودخانه کار لایروبی را اجرایی کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today