فارس/ سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در سه‌ماهه نخست امسال، حدود ۱۰۹ هزار گردشگر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان سمنان بازدید کردند.

محمد طاهریان، سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اظهار کرد: 108 هزار و 829 گردشگر از ابتدای سال جاری تاکنون از جاذبه‌های این استان بازدید کردند.
وی گفت: بر اساس آمار جمع‌آوری‌شده، 147 هزار و 57 نفر از موزه‌ها و بناهای تاریخی، 81 هزار و 877 نفر از جاذبه‌های طبیعی و 12 هزار و 195 نفر از جاذبه‌های دست‌ساز استان سمنان بازدید کردند.
طاهریان با اشاره به اینکه در این مدت بیش از 20 هزار نفر در استان سمنان اقامت کردند، افزود: اقامت گردشگران در مراکز اقامتی استان با رعایت تمامی نکات بهداشتی در خصوص پیشگیری از کرونا صورت گرفت.
سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: در سه‌ماهه نخست امسال، 11 گردشگر خارجی و بیش از 18 هزار گردشگر داخلی در مراکز اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی استان سمنان اقامت کردند.
وی افزود: دو هزار و 276 نفر نیز در این ایام در سایر مراکز اقامتی ازجمله مهمانسرای ادارات، زائرسراها و ... اقامت کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today