فارس/ تعطیلی بیش از یک ماهه جایگاه سی.ان.جی شهرستان سرخه، مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به وجود آورده است.

تعطیلی یک ماهه جایگاه سی.ان.جی واقع در میدان امام رضا (ع) شهرستان سرخه، مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به وجود آورده است.
این جایگاه سی.ان.جی برای ساکنان داخل شهر سرخه در نظر گرفته شده و از اهمیت خاصی برای آن‌ها برخوردار است.
با توجه به تعطیلی طولانی‌مدت این جایگاه سی.ان.جی، مردم برای راه‌اندازی مجدد آن پیگیر هستند و از مسؤولان می‌خواهند که برای رفع این مشکل چاره‌ای بیاندیشند.

تعطیلی کمی طولانی شده است!
مصطفی نطنزی، شهردار سرخه با اشاره تعطیلی یک ماهه جایگاه سی.ان.جی شهرستان سرخه اظهار کرد: روند کار به این شکل است که جایگاه‌ها توسط مؤسسات بازرسی استان سمنان به‌صورت دوره‌ای و ماهانه مورد بازدید قرار می‌گیرند و نواقص آن توسط شهرداری و شرکت بهره‌بردار رفع می‌شود؛ اما به علت برخی مسائل تعطیل شدن این جایگاه کمی طولانی شده است.
وی تصریح کرد: جایگاه سی.ان.جی شهرستان سرخه نیز با اشکالاتی مواجه بود که رفع شده است و در حال حاضر دو مشکل اساسی یکی آزمون مخازن و دیگری تعویض شیرهای پی.آر.دی وجود دارد که در شرایط فعلی این شیرها در کشور موجود نیست و یا بسیار کمیاب است و تنها دلیل عدم راه‌اندازی جایگاه این مسأله است.
شهردار سرخه بیان کرد: قیمت شیر پی.آر.دی 550 میلیون ریال است؛ اما با وجود بالا بودن قیمت، شهرداری برای خرید و تأمین منابع مالی آن مشکلی ندارد.
نطنزی با اشاره به اینکه مسؤول اصلی قطع این جایگاه سی.ان.جی، شهرداری و شرکت بهره‌بردار است، افزود: این مشکل از دوره‌های قبل و طی بازدیدهای قبلی وجود داشته و رفع نقص نشده و شهرداری به‌عنوان مسؤول اصلی این مشکل را برطرف خواهد کرد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه این جایگاه سی.ان.جی برای ساکنان داخل شهر سرخه پیش‌بینی شده است؛ مردم برای راه‌اندازی دوباره آن به‌شدت پیگیری می‌کنند.

امکان تغییر مکان وجود ندارد
شهردار سرخه اضافه کرد: امکان تغییر موقعیت مکانی این جایگاه سی.ان.جی وجود ندارد؛ اما اقداماتی خوبی برای کاهش خسارات احتمالی از سیل صورت گرفته است.
نطنزی عنوان کرد: تلاش‌های زیادی برای تهیه این شیرهای پی.آر.دی صورت گرفته و هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های موردنظر برای آزمون مخازن انجام‌شده است که تا دو هفته آینده این مشکل رفع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این جایگاه ازنظر موقعیت مکانی در جای مناسبی قرار نگرفته و برای مکان‌یابی آن بررسی‌های درستی در گذشته انجام نشده است و با توجه به اینکه در سال‌های گذشته در معرض سیل قرار گرفته و خساراتی نیز به آن وارد شده است، برای جابه‌جایی این جایگاه مذاکرات و مکاتباتی صورت گرفته؛ اما نتایج حاصل از آن موفقیت‌آمیز نبوده است.

جایگاه جدید در راه است
شهردار سرخه ادامه داد: شهرداری در نظر دارد، در ضلع شمالی پلیس‌راه سرخه در مجتمع خدماتی و رفاهی که در آینده احداث خواهد شد، جایگاه سی.ان.جی را هم احداث کند.
نطنزی گفت: از آن پس، مسافران و مردم سرخه می‌توانند از این جایگاه سی.ان.جی بهره‌برداری کنند؛ اما با توجه به اینکه جایگاه واقع در میدان امام رضا (ع) برای ساکنان داخل شهر احداث شده، در همین مکان باقی خواهد ماند و این در حالی است که تمهیدات خوبی برای در امان ماندن از خطر سیل اندیشیده شد.
وی از تمام شهروندان بابت صبر و تحملشان در طولانی شدن راه‌اندازی دوباره جایگاه سی.ان.جی قدردانی و ابراز امیدواری کرد: در آینده بسیار نزدیک این جایگاه مجدداً راه‌اندازی شود تا مردم شهر سرخه از خدمات آن بهره‌مند شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today