ایرنا/ سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۷۰ روستا با تنش آبی مواجه است، گفت: با ورود به فصل تابستان و کمبود منابع آب زیرزمینی، تامین آب ۷۰ روستای استان با چالش مواجه شده و این تعداد با گرم‌تر شدن هوا افزایش نیز می‌یابد.

سهراب بهرامی، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: هم‌اینک ۴۰ روستای استان آبرسانی سیار می‌شود و منابع آب ۳۰ روستای دیگر نیز بسیار کاهش یافته و با مشکل تامین آب مواجه است.
وی ادامه داد: در صورت مصرف نادرست آب و از سوی دیگر گرم‌تر شدن هوا و افت آب‌های زیرزمینی، تعداد روستاهای دارای تنش آبی افزایش پیدا می‌کند به طوری که در تابستان سال گذشته ۱۲۰ روستا با مشکل تامین آب مواجه شد.
بهرامی، با بیان اینکه ۸۰ درصد آب مصرفی روستاهای استان از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود، اظهار کرد: این موضوع با توجه به خشکسالی‌های یک دهه اخیر و افت شدید آب‌های زیرزمینی، تامین آب روستاها را با چالش جدی مواجه کرده است، که برای رفع موقتی آن اجاره چاه، آبرسانی سیار و حفر چاه‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: بیشترین روستاهایی که در استان با مشکل تامین آب مواجه هستند در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا واقع شده است.
بهرامی با بیان اینکه این شرکت به ۶۱۲ روستای استان خدمات آبرسانی ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تنها برای ۵۰۰ روستا قبض آب صادر می‌شود که جمعیتی افزون بر ۳۱۷ هزار نفر را در خود جای داده است.
وی با اشاره به هفته صرفه‌جویی آب که از یکم تا هفتم تیرماه نامگذاری شده است، افزود: انتظار می‌رود روستاییان در مدیریت مصرف آب همکاری بیشتری را با این شرکت داشته باشند و از آب شرب برای مصارفی نظیر آبیاری باغ و باغچه، احداث بنا و کشت صیفی‌جات بپرهیزند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday