ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پارسال، ۶۸ کودک معتاد در ۲ مرکز درمان بستری بجنورد و اسفراین بستری شدند.

سیداحمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: در سال گذشته ۲۱ هزار و ۳۲۷ معتاد در ۱۳۱ مرکز درمان سرپایی خصوصی و دولتی خدمات گرفتند و سم زدایی شدند.
وی افزود: ۲ هزار و ۷۹۹ معتاد نیز در ۲۰ مرکز ترک اعتیاد خراسان شمالی بستری شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این که تعداد معتادان تزریقی در استان کم است اظهار داشت: ۶۲۳ معتاد پرآسیب نیز در کمپ های ترک اعتیاد استان نگهداری می شدند.
هاشمی از مرگ ۳۱ نفر در سال گذشته بر اثر سوء مصرف مواد مخدر نیز خبر داد و خواستار افزایش اعتبار برای واحدهای بستری سم زدایی کودکان شد.
مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: ۵۷۸ معتاد سال گذشته در اردوگاه ماده ۱۶ پذیرش شده اند.
اسماعیل قربانی افزود: این اردوگاه از طریق بخش خصوصی اداره می شود هزینه های این مرکز آنالیز و حدود ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است و برای تجهیز و توسعه این اردوگاه نیاز به اعتبار بیشتری داریم.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز در این جلسه از رشد ۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد و گفت: پاکسازی نقاط آلوده استان و اجرای طرح پاکسازی مدارس از برنامه‌های نیروی انتظامی در سال جاری است.
سردار علیرضا مظاهری اظهار داشت: دستگیری قاچاقچیان و خرده‌فروشان نیز ۸ درصد رشد داشته است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه عملیات مشترک فرماندهی انتظامی استان با سایر استان‌ها برای کشف مواد مخدر ۳۶ درصد افزایش داشته و به طور کلی ۲۷۰ طرح در راستای کشفیات مواد مخدر اجرایی شده است.
مظاهری از کشف ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر با همکاری اداره کل اطلاعات و سپاه استان در سال ۹۸ خبر داد و افزود: مقدار کشفیات مواد مخدر در مقایسه با سال ۹۷، ۱۰ درصد افزایش داشته ضمن اینکه جمع آوری و برخورد با قاچاقچیان و خودفروشان هم از رشد ۲ درصدی برخوردار است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی از متلاشی شدن ۱۹ باند مواد مخدر پارسال در استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۷، ۲۶ درصد رشد داشته و در این بازه زمانی ۷۸ مورد توقیف خودرو توسط نیروی انتظامی استان صورت گرفته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today