ایرنا/ استاندار اردبیل از ابلاغ پرداخت ۴۵ میلیارد تومان اعتبار کمکی سازمان برنامه و بودجه که برای اجرای پل قدس مصوب شده بود، خبر داد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل اظهار داشت: بر اساس قول رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر اخیر خود به استان اردبیل مبنی بر پرداخت این مبلغ برای اجرای پل قدس این ابلاغیه پرداخت صادر شده است.
وی بیان کرد: شهرداری اردبیل می‌تواند با مراجعه به مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مبادله موافقت‌نامه نسبت به دریافت این مبلغ و تسریع در عملیات اجرایی پل اقدام کند.
استاندار اردبیل تصریح کرد: در سفر سال گذشته رییس جمهوری به استان اردبیل هم ۳۶ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پل در مرکز شهر اردبیل مصوب شده است.
بهنامجو اظهار امیدواری کرد با اختصاص این اعتبارات پل قدس تا پایان سالجاری تکمیل و مشکلات عبور و مرور خودروها در مناطق مرکزی شهر برطرف شود.
اجرای پل قدس اردبیل از سال ۹۵ آغاز شده و در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گفته شهردار اردبیل پروژه پل قدس با ۳۲ هزار متر مربع عرشه جزو پروژه‌هایی با مقیاس بزرگ محسوب می‌شود ولی شرایط اقتصادی و تغییرات قیمت آهن‌آلات شرایط اجرایی پروژه را با مشکلاتی مواجه کرده است.
حمید لطف‌اللهیان افزود: با تکمیل و بهره‌برداری پل قدس بیش از ۸۰ درصد گره‌ها و مشکلات ترافیکی محور ایستگاه سرعین و خیابان‌های منتهی به میدان قدس اردبیل برطرف می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today