باشگاه خبرنگاران/ در اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی‌های بهداشت محیط در بسیج مقابله با ویروس کرونا، ۹ مرکز طبخ و عرضه مواد غذایی و مکان عمومی به مراجع قضایی معرفی شدند.

سید راشد جزایری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: در اجرای طرح تشدید نظارت و بازرسی‌های بهداشت محیط در بسیج مقابله با ویروس کرونا هفت مرکز تهیه، توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی و دو اماکن عمومی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: تعداد کل مراکز تهیه و توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی تحت پوشش در استان ۱۱ هزار و ۹۵۰ و تعداد اماکن عمومی تحت پوشش ۴ هزار و ۳۹۸ است.
جزایری اضافه کرد: طی این مدت از ۴۳۵ مرکز تهیه و توزیع، طبخ، عرضه و فروش مواد غذایی و ۱۷۹ مورد از اماکن عمومی بازدید شد.
وی با بیان اینکه تعداد مراکز تهیه، توزیع، طبخ و عرضه و فروش مواد غذایی در چهارمحال و بختیاری که پروتکل‌های گندزدایی را رعایت کردند ۳۵۶ مورد گزارش شد، ادامه داد: تعداد اماکن عمومی رعایت کننده پروتکل گندزدایی نیز ۱۴۴ مورد بود.
جزایری اظهار کرد: تعداد مراکز تهیه، توزیع، طبخ و عرضه و فروش مواد غذایی رعایت کننده بهداشت و حفاظت فردی در بازدید‌های انجام گرفته ۳۶۱ مورد ثبت و اماکن عمومی رعایت کننده بهداشت و حفاظت فردی نیز ۱۴۲ مورد گزارش شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday