ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: پنج حفار غیرمجاز آثار تاریخی و میراث فرهنگی در فولادمحله شهرستان مهدیشهر دستگیر شدند.

سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اعلام کرد: فردی با مراجعه به پاسگاه انتظامی فولادمحله مهدیشهر اطلاع داد یکی از دوستانش در روستای فولادمحله مشغول حفاری غیرمجاز ناپدید شده است.
وی گفت: با هماهنگی نیروی انتظامی و عوامل یگان حفاظت شهرستان مهدیشهر، جست و جوهای انجام شده منجر به شناسایی محل مورد حفاری شد.
کربلایی افزود: با اعتراف یکی از متهمان مبنی بر دست داشتن ۶ نفر دیگر در این حفاری و شناسایی عاملان، پس از اخذ دستور قضایی نسبت به انتقال پنج نفر از متهمان به همراه ادوات حفاری شامل یک دستگاه فلزیاب، به کلانتری و تشکیل پرونده قضایی اقدام شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: دستور دستگیری ۲ متهم متواری دیگر نیز اخذ شد و بر اساس دستور قاضی پرونده، مبنی بر اعلام نظر کارشناس باستان شناسی در خصوص تایید حفاری و با حضور یک تیم از یگان حفاظت به همراه کارشناسان این اداره کل در محل، حفاری غیرمجاز تایید شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today