فارس/ مدیرکل زندان‌های استان خراسان شمالی در خصوص راه‌اندازی واحد دادسرای الکترونیک در سطح زندان‌های استان گفت: برای جلوگیری از جابجایی مددجویان، واحد دادرسی الکترونیک در سطح شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده است.

با حضور مدیرکل زندان‌های استان خراسان شمالی، رئیس ستاد دیه استان، فرماندار و دیگر اعضای شورای تأمین شهرستان اسفراین به‌طور همزمان از ۵ طرح خدماتی، آموزشی و ورزشی بهره‌برداری شد.
مجتبی محمدی در حاشیه آیین بهره‌برداری از مجتمع فرهنگی، مجتمع حرفه آموزشی و اشتغال، واحد دادرسی الکترونیک، کارگاه بلوک‌زنی و انبار زندان شهرستان اسفراین اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها فرصت خوبی در زندان اسفراین ایجادشده برای اشتغال و حرفه‌آموزی که مددجویان متناسب با آن حرفه و مهارتی که در مجموعه زندان می‌آموزند مشغول بکار می‌شوند که پس از آزادی نیز از طریق مرکز خدمات اجتماعی زندانیان استان تسهیلات بدون بهره دریافت خواهند کرد که این امر می‌تواند به بازگشت آنها به جامعه به‌صورت آبرومند کمک کند و فرصت ایجاد اشتغال آبرومندی را برای آنان فراهم کند.
مدیرکل زندان‌های استان خراسان شمالی در خصوص راه‌اندازی واحد دادسرای الکترونیک در سطح زندان‌های استان گفت: با توجه به تأکیدات رئیس قوه قضائیه و رئیس‌کل دادگستری استان و برای جلوگیری از شیوع بیماری منحوس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از جابجایی مددجویان واحد دادرسی الکترونیک در سطح شهرستان‌های استان راه‌اندازی شده که از این بعد جلسات بررسی پرونده‌ها به‌صورت ویدئوکنفرانس به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

لزوم درآمدزایی زندانیان و حرفه آموزی
فرماندار اسفراین نیز گفت: علی‌رغم اینکه مجموعه زندان اسفراین مدت کوتاهی است که در محل جدید مستقرشده اما تاکنون اتفاقات خوبی در حوزه حرفه‌آموزی و اشتغال در این مجموعه رخ‌داده است رویکرد خوبی است زندانی نباید در زندان فقط بخوابد بلکه زندانی می‌تواند در محیط زندان هم درآمد کسب کند و هم می‌تواند معیشت خانواده‌اش را تأمین کند.
طاهر رستمی افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا در بیرون از زندان بازار فروش محصولات زندانیان را فراهم کنیم و ارتباط بین زندانیان و صنایع و مراکز فنی حرفه‌ای و دانشگاه‌ها برقرار کنیم.
وی در خصوص مشکلات فاضلاب زندان اسفراین نیز گفت: در سال گذشته اعتبارات خوبی برای اجرای تصفیه‌خانه پیش‌بینی کردیم که در حال حاضر مناقصه آن برگزارشده و امسال نیز برای اجرای آن اعتبارات ویژه‌ای را اختصاص خواهیم داد تا مشکلات این حوزه رفع شود و مردمی که در حوالی مجموعه زندان زندگی می‌کنند دچار مشکل نشوند و مشکل زیست‌محیطی نیز پیش نیاید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today