ایسنا/ تا چندی قبل قیمت مرغ بین کیلویی 9 تا یازده هزار تومان بود و بسیاری از مرغداران از پایین بودن قیمت و زیانی که متحمل می‌شوند گلایه داشتند، اما طی روزهای اخیر قیمت مرغ به صورت ناگهانی افزایش قابل توجهی داشته و به 18 تا 20 هزار تومان هم رسیده است.

بهزاد باباخانی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه طی چند روز اخیر قیمت مرغ در کرمانشاه هم مانند سراسر کشور بالا رفته، اظهار کرد: دلیل اصلی این افزایش قیمت، تعیین تکلیف ارز نهاده‌های دامی وارداتی است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر معمولا در برخی سال‌ها با شروع فصل گرما با کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌های گرمسیری از جمله خوزستان مواجهیم که باید از ظرفیت استان‌های دیگر برای تامین نیاز استان‌هایی که با کاهش تولید مواجه بوده اند استفاده شود و این امر به بالا رفتن قیمت‌ها به صورت سراسری دامن می‌زند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه تدابیری برای مدیریت قیمت مرغ در استان اندیشیده شده، عنوان کرد: یکی از این برنامه‌ها توزیع حدود 150 تن مرغ برای تنظیم بازار است.
باباخانی درباره وضعیت قیمت‌ها نیز یادآور شد: این امکان وجود دارد که ستاد تنظیم بازار کشور با توجه به افزایش قیمتی که در نهاده‌های دامی داشتیم، قیمت جدید مصوبی برای مرغ تعیین کند که تلاش می‌کنیم هر قیمتی که در کشور به تصویب رسید، در کرمانشاه پایین‌تر از میانگین کشور باشد.
مسعود بیگلری معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز درباره وضعیت قیمت مرغ در کرمانشاه گفت: هم اکنون قیمت مرغ در بازار کرمانشاه به کیلویی حدود 17 تا 18 هزار تومان رسیده است.
وی اظهار کرد: این افزایش قیمت سراسری است و فقط مختص به استان کرمانشاه نیست.
بیگلری قیمت مصوب مرغ در کرمانشاه را کیلویی 12 هزار و 900 تومان اعلام کرد و ادامه داد: اگرچه عرضه قیمت مرغ با قیمت بیش از 12 هزار و 900 تومان تخلف است، اما اکنون به صورت سراسری شاهد بالا رفتن قیمت‌ها هستیم و قیمت در بازار به بالاتر از رقم مصوب رسیده است.
معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان کرمانشاه تاکید کرد: با وجود اینکه افزایش قیمت‌ها سراسری رخ داده اما نظارت‌ها را در بازار کرمانشاه تشدید کرده ایم و در تلاشیم از تخلف و گرانفروشی جلوگیری کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today