ایرنا/ کارگروه تخصصی سیل و مخاطرات رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال وقوع سیلاب به دلیل وقوع رگبارهای پراکنده در جاده‌های روستایی حاشیه مسیل‌ها و توقف در حریم و بستر رودخانه‌های این استان هشدار داد.

در اطلاعیه روز چهارشنبه این شرکت آمده است: در آغاز فصل تابستان و خشک شدن پوشش گیاهی سطح حوضه‌های آبریز احتمال وقوع بارش‌های رگباری با شدت بسیار زیاد و بصورت پراکنده بویژه در دامنه‌ها و کوهپایه‌های استان دور از انتظار نیست.
بر اساس این اطلاعیه، در این فصل احتمال بارش‌های رگباری با شدت و حجم زیاد در مدت زمانی کوتاه وجود دارد بنابراین در بارش‌های رگباری (گورشاد) بدلیل خشک بودن پوشش گیاهی سطح حوضه و عدم نفوذ در سطح زمین، کلیه حجم بارش‌ها تبدیل به رواناب با غلظت و قدرت تخریب زیاد شده و سیلاب‌های مخربی را در مسیل‌های فرعی تشکیل می‌دهند.
در این اطلاعیه از هموطنان خواسته شده جمعه و شنبه آینده از نزدیک شدن به حریم و بستر رودخانه و مسیل‌ها خودداری و نکات ایمنی را رعایت کرده و نیز از تردد در جاده‌های روستایی حاشیه مسیل‌ها و توقف در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اردبیل روزهای جمعه و شنبه آینده هوای بیشتر مناطق استان ابری همراه با احتمال بارش پراکنده باران و کاهش دما خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today