باشگاه خبرنگاران/ معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: هم اینک ۲۶۲ نفر از عشایر بی‌سواد استان شناسایی شده که امسال بیشترین توان آموزشیاران برای باسواد کردن این افراد به کار گرفته می شود.

مهدی مودی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: پارسال ۲۳۰ نفر بی‌سواد در مناطق عشایری خراسان شمالی شناسایی و جذب این نهاد شدند.
وی با بیان اینکه مناطق عشایری این استان در باسوادی رتبه اول کشور را دارد، افزود: در آخرین سرشماری درصد باسوادی این قشر در سال ۸۷، ۶۸ درصد بود.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال برای تمامی بی سوادان گروه‌های هدف برنامه‌ریزی شده، که این افراد مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و زندان‌ها را شامل می‌شود.
بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵، ۹۴.۷ درصد از جمعیت خراسان شمالی باسواد هستند که این رقم ۲ درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است.
عشایر خراسان شمالی با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در قالب ۲ ایل زعفرانلو و شادلو و ۳۸ طایفه با شیوه‌های سنتی کوچرو و نیمه کوچرو در این استان کوچروی می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today