باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن راه و شهرسازی کردستان از دستگیری ۶ متصرف اراضی ملی در سنندج خبر داد.

سرهنگ بهروز مهری فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن راه و شهرسازی گفت: پس از کسب اطلاع از تصرف اراضی ملی در شهرک بعثت سنندج (بلوار مرزبانان) یگان حفاظت اراضی ملی استان با هماهنگی‌های ماموران انتظامی در محل حضور یافتند و با ۶ متصرف برخورد قانونی لازم را انجام دادند.
وی با اشاره به اینکه موقع حضور عوامل یگان حفاظت و نیروی انتظامی، متصرفین توسط ماشین الات سنگین در حال خاکبرداری و تسطیح یک هزار و ۳۲ متر مربع زمین تصرف شده بودند، اضافه کرد: متعرضین به بیت المال دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده و از اراضی نیز پس از رفع تصرف به حالت اولیه بازگردانده شد.
سرهنگ مهری از مردم استان خواست در هر کجای استان شاهد تصرف اراضی ملی بودند نسبت به اطلاع آن از طریق سامانه تلفنی ۱۶۵۶ اقدام نمایند تا در اسرع وقت نسبت به قلع و قمع متصرفین اقدام شود.
مساحت زمین‌های ملی محدوده و حریم شهر‌های کردستان که توسط راه و شهرسازی حفاظت می‌شود ۴۰ هزار هکتار با ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون برای حدود هشت هزار و ۵۰۰ هکتار آن سند ثبتی صادر شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today