ایسنا/ رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان قزوین با بیان اینکه بانک مرکزی در چند روز گذشته در کاهش قیمت دلار نقشی نداشته است، گفت: هر روز صبح صرافی‌های دولتی قیمت پایه دلار را می‌دهند و صرافی‌های دیگر نیز به‌تبع از صرافی‌های دولتی قیمت را افزایش می‌دهند.

محمد فرج‌زاده‌ها، رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان قزوین اظهار کرد: روزی که آقای همتی بر مسند ریاست بانک مرکزی نشست دلار ۹۸۰۰ تومان بود و گفت قیمت دلار از این میزان بیشتر نخواهد شد ولی اکنون قیمت دلار به ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.
وی عنوان کرد: بانک مرکزی هیچ‌گاه به‌صورت عملی وارد بازار نمی‌شود، هر روز صبح صرافی‌های دولتی قیمت پایه دلار را می‌دهند و بازار نیز بر اساس قیمت صرافی دولتی، قیمت اعلام می‌کند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان قزوین با بیان این‌که بانک مرکزی در چند روز گذشته در کاهش قیمت دلار نقشی نداشته است، تصریح کرد: وقتی صرافی‌های دولتی قیمت دلار را افزایش می‌دهند صرافی‌های دیگر نیز به‌تبع از صرافی‌های دولتی قیمت را افزایش می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: دلالان دلار خریدوفروش کرده و قیمت آن را افزایش می‌دهند؛ در پی افزایش قیمت دلار قیمت طلا نیز افزایش پیدا می‌کند چون این دو باهم رابطه مستقیمی دارند.
فرج‌زاده‌ها عنوان کرد: خریدوفروش مصرف‌کننده طلا صفر است مردم برای حفظ ارزش نقدینگی خود آن را به ارز و طلا تبدیل می‌کنند تا ارزش آن حفظ شود و برای خرید طلای آبشده وارد بازار طلا می‌شوند تا ارزش ریال آنان سقوط نکند.
وی با طرح این پرسش که چرا مجلس نسبت به افزایش قیمت طلا و دلار عکس‌العملی نشان نمی‌دهد، گفت: با آغاز به کار مجلس یازدهم خروجی خاصی را تا به امروز مشاهده نکردیم، در ابتدای کار مجلس قیمت دلار ۱۷ هزار تومان و طلا نیز ۶۸۰ هزار تومان بود ولی اکنون دلار به ۲۰ هزار تومان و طلا نیز ۸۲۰ هزار تومان رسیده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان قزوین گفت: مردم طلای زینتی نمی‌خرند و سرمایه خود را از بانک‌ها خارج کرده و برای حفظ ارزش پول خود آن را به طلای آبشده تبدیل می‌کنند چون با افزایش قیمت دلار ارزش ریال کاهش پیدا می‌کند.
وی اعلام کرد: قیمت هر مثقال طلای آبشده سه میلیون و ۶۳۰ هزار تومان، سکه طرح امام ۸ میلیون و ۵۱۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۸۴۴ هزار تومان است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today