میزان/ استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هیچ کدام از شهر‌های این استان وضعیت قرمز کرونایی ندارند، گفت: آمار‌های دو هفته اخیر، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان مرکزی را نشان می‌دهد اما خوشبختانه تعداد فوتی‌ها افزایش نداشته است.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی با اشاره به روند ابتلاء به کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: متأسفانه استان مرکزی نیز جزو استان‌هایی است که احتمال دارد، موج جدید این بیماری را در دو هفته دیگر پذیرا باشد.
وی ادامه داد: تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم تا با ایجاد محدودیت‌های قانونی و هدایت مردم به سمت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، وارد پیک جدید بیماری کرونا در استان مرکزی نشویم.
استاندار مرکزی تصریح کرد: آمار‌های دو هفته اخیر، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان مرکزی را نشان می‌دهد اما خوشبختانه تعداد فوتی‌ها افزایش نداشته است.
آقازاده با بیان اینکه در همین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ نفر در استان مرکزی به کرونا مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: این رقم نسبت به سه هفته پیش که تعداد مبتلایان در استان روزانه ۲۰ نفر بود، رقم بالایی است؛ آمار افزایش پنج برابری مبتلایان را نشان می‌دهد و نگرانی‌هایی را برایمان ایحاد کرده است.
وی با تأکید براینکه روزانه یک هزار و ۳۰۰ تست کرونا در استان مرکزی از شهروندان گرفته می‌شود، عنوان کرد: ستاد مقابله با کرونا در استان مرکزی از روز شنبه، تصمیمات جدید و نظارت‌های شدیدتری را برای مقابله و کنترل هدفمند کرونا در نظر گرفته است..
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هیچ کدام از شهر‌های استان در وضعیت قرمز قرار ندارند، یادآور شد: نگرانی ما از دو هفته آینده است که در صورت عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم، شهرهای ساوه، اراک، دلیجان و محلات وضعیت قرمز پیدا کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today