باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده نقاره خانه شیخ صفی الدین اردبیلی راه اندازی خواهد شد.

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده تا نقاره‌خانه شیخ صفی‌الدین اردبیلی راه‌اندازی شده و در مناسبت‌های ملی، مذهبی، تاریخی و میهنی در اردبیل نقاره‌زنی شود.
او از هدفگذاری برای تهیه تقویم رویداد‌ها خبر داد و بیان کرد: در نظر داریم تا این رویداد‌ها برای نقازه‌زنی در نقاره‌خانه شیخ صفی‌الدین اردبیلی تهیه شود و براساس آن مراسم نقاره‌زنی در طول سال و در مناسبت‌های مختلف اجرا شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به آیین نقاره‌زنی در آستان مقدس امام رضا(ع) گفت: آیین نقاره‌زنی در بارگاه ملکوتی ثامن‌الائمه به‌صورت یک سنت بسیار شایسته درآمده که تلاش می‌کنیم در استان اردبیل نیز این آیین را در مناسبت‌های مختلف اجرا کنیم.
فلاحی اجرای برنامه‌های معنوی و فرهنگی را رویکرد امسال این اداره کل در بخش فرهنگی برشمرد و عنوان کرد: راه‌اندازی نقاره‌خانه گامی مهم در این راستا به شمار می‌رود و در کنار آن برنامه‌های دیگری نیز تدارک دیده شده که شاهد عملیاتی و اجرایی شدن آن خواهیم بود.
او با اشاره به ایجاد صحن قزلباشان برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و معنوی افزود: آماده میزبانی و برگزاری برنامه‌های مختلف با مشارکت دستگاه‌های استان در این صحن هستیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today