مهر/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی سمنان با بیان اینکه در سه ماه ابتدای سال جاری آتش‌سوزی در مناطق جنگلی ایجاد نشده است، گفت: چهار فقره آتش‌سوزی در مناطق مرتعی استان رخ داد.

سرهنگ علیرضا ابوطالبی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی سمنان با اشاره به اینکه حفاظت از عرصه‌های طبیعی استان سمنان و جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی مهم‌ترین رویکرد این نهاد است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار فقره آتش‌سوزی در مناطق مرتعی استان رخ‌داده است و خوشبختانه در این مدت آتش‌سوزی در جنگل‌ها ایجاد نشده است.
وی با بیان اینکه عرصه‌های مرتعی طعمه آتش شده بعد از گذشت حداکثر دو تا سه سال مجدد ترمیم و بازسازی می‌شود، افزود: یک درخت سالیان سال طول می‌کشد به یک درخت تنومند تبدیل شود.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان سمنان با تأکید بر اینکه بیشترین مناطق بحرانی در حوزه آتش‌سوزی در عرصه‌های مرتعی و جنگلی شهرستان‌های میامی، شاهرود و مهدی‌شهر است، خاطرنشان کرد: وضعیت مراتع استان سمنان به سه بخش بحرانی، نیمه بحرانی و امن دسته‌بندی می‌شوند.
ابوطالبی با بیان اینکه ۳۵ هزار هکتار از مناطق جنگلی سمنان در وضعیت بحرانی قرار دارند، تصریح کرد: علت وقوع ۹۵ درصد آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی استان عامل انسانی است.
وی با اشاره به‌ضرورت آموزش دهی و اطلاع‌رسانی به مردم برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی استان سمنان بیان کرد: نقش مردم در این راستا غیرقابل ‌انکار است و باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today