فارس/ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به امضای تفاهم نامه با استانداری خراسان شمالی گفت: طی تفاهم‌نامه امروز در طی ۱۸ ماه مشکل مسکن مددجویان در خراسان شمالی به‌صورت ریشه‌ای حل می‌شود که یتیم فاقد مسکن در این استان وجود نداشته باشد.

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم امضای تفاهم‌نامه با استانداری و سپاه خراسان شمالی برای اجرای کمک به مددجویان استان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان بالغ ‌بر ۳۰ هزار بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی در خراسان شمالی و در غالب رزمایش مواسات از سوی کمیته امداد توزیع شد.
وی از ایجاد ۳ هزار و ۴۰۰ شغل در استان با رقم ۱۴۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای مددجویان استان طی سال ۹۸ خبر داد و گفت: در سال ۹۹ به میزان ۵ هزار شغل و ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد شغل در خراسان شمالی به مددجویان اهدا می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی با انتقاد نسبت به وضعیت اجاره و رهن مسکن در کشور تصریح کرد: برای مشکل مسکن مددجویان در نظر داریم تا با اولویت یتیمان و سپس خانوارهای سه نفر به بالا با کمک آستان قدس، سپاه و بنیاد مستضعفان این موضوع رفع شود.
وی با استمداد از صاحب‌خانه‌ها برای رعایت حال مددجویان کمیته امداد خاطرنشان کرد: با وزرا و معاون اول ریاست جمهوری نامه‌نگاری شده تا اعضای کمیسیون تنظیم بازار در کشور بتوانند در این موضوع حرکتی را انجام دهند.
بختیاری با اشاره به تسهیلات ۵۰ میلیون تومان بنیاد مسکن برای مسکن سازی در روستاها گفت: طی تفاهم‌نامه امروز در ۱۸ ماه مشکل مسکن مددجویان در خراسان شمالی به‌صورت ریشه‌ای حل می‌شود که یتیم فاقد مسکن در این استان وجود نداشته باشد.
وی از حمایت مادام‌العمر سالمندان و افراد صعب‌العلاج در کشور توسط کمیته امداد خبر داد و افزود: اهدای پنل‌های خورشیدی به روستاییان و مددجویان کمیته امداد درآمد پایدار ایجاد می‌کند.
رئیس کمیته امداد در انتها با اشاره به حمایت تأمین جهیزیه مددجویان گفت: با همکاری دولت و مجلس کمک‌های مناسبی برای وام ازدواج انجام ‌شده و طی تفاهم‌نامه امروز کمک‌های جهیزیه برای مددجویان درنظر گرفته می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today