صدا و سیما/ بانوان خراسان جنوبی ، رتبه اول کشور را در اهدای خون کسب کردند.

مدیرکل انتقال خون استان گفت : تعداد بانوان اهدا کننده خون در خراسان جنوبی از 302 نفر در سه ماه نخست سال گذشته به 418 نفر در سه ماه نخست امسال افزایش یافت که برابر با 9 درصد اهداکنندگان امسال هستند.
میری مقدم با بیان اینکه خانم‌ها نیمی از جمعیت استان را تشکیل میدهند، افزود: این افراد می‌توانند درصد بیشتری از اهداکنندگان را تشکیل دهند که نیازمند مشارکت بیشتر آنان در این امر خداپسندانه هستیم.
وی گفت: مردم استان در سه ماه نخست امسال ۴ هزار و ۶۷۸ واحد خون اهدا کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۷ درصد کاهش دارد.
مدیرکل انتقال خون استان گفت: تعداد اهداکنندگان در فروردین امسال، افزایش خوبی داشت اما در اردیبهشت و خرداد بصورت قابل توجهی کاهش یافت.
میری مقدم بیشترین گروه خونی اهدا شده از ابتدای امسال را O مثبت و کمترین گروه خونی را AB منفی اعلام کرد و افزود: از آغاز امسال ۶ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی بین مراکز درمانی استان توزیع شد .
وی از مردم برای مشارکت در اهدای خون در همه گروه‌های خونی دعوت کرد و گفت: مرکز خونگیری بیرجند واقع در میدان جانبازان علاوه بر روز‌های هفته و در ساعت اداری، عصر روزهای یکشنبه و چهارشنبه هم فعالیت می‌کند و مرکز میدان ابوذر هم در تمام روزهای هفته و در ساعات اداری فعالیت خودرا آغاز کرده است.
همچنین مرکز خونگیری طبس در ساعات اداری هفته و مرکز فردوس صبح یکشنبه و چهارشنبه برای خونگیری فعال است.
مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه ساختمان مرکز خونگیری قاین نیز تکمیل و تمام تجهیزات آن مستقر شده است افزود: متاسفانه این مرکز به دلیل نبود نیروی انسانی فعال نیست و منتظر جذب نیرو هستیم و در حال حاضر با تیمهای اعزامی از بیرجند یک تا دو روز در هفته شامل روزهای دوشنبه و پنج شنبه در ساعات اداری از اهدا کنندگان خون خونگیری انجام می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today