ایرنا/ معاون مدیرکل و مدیر دامپزشکی چابهار گفت: یک تن تخم مرغ به دلیل رعایت نکردن زنجیره سرد و نگهداری در شرایط غیر بهداشتی در این شهرستان کشف و توقیف شد.

اولیا میرلاشاری، معاون مدیرکل و مدیر دامپزشکی چابهار روز چهارشنبه اظهار کرد: این اقلام پس از طی مراحل قانونی و اخذ دستور قضایی معدوم سازی خواهد شد.
وی بیان کرد: در راستای طرح ارتقای کیفیت بهداشتی تخم مرغ که از اول تیرماه امسال لازم‌الاجرا شده بازرسی های مداوم از واحدهای نگهداری، عرضه و فروش انجام می شود و اجازه نخواهیم داد که عده ای با سو استفاده از شرایط بازار تخم مرغ غیر بهداشتی با قیمت اندک به مردم بفروشند.
مدیر دامپزشکی چابهار ادامه داد: با نظارت های مداوم کارشناسان دامپزشکی این شهرستان، سعی می شود تا از عرضه فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی، فاسد و یا تاریخ مصرف گذشته جلوگیری شود.
وی افزود: همچنین با اجرای برنامه های آموزشی- ترویجی ویژه بهره برداران، تولید کنندگان و عرضه کنندگان فرآورده های خام دامی می توان آنان را ملزم به رعایت شرایط نگهداری این محصولات کرد تا محصولی سالم، با کیفیت با تایید دامپزشکی به دست مصرف کنندگان برسد.
مدیر دامپزشکی چابهار گفت: بارها در راستای اجرای نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی و نظارت های مستمر کارشناسان اداره دامپزشکی چابهار از مراکز عرضه این فرآورده ها از جمله تخم مرغ، گوشت مرغ تازه بازدید به عمل آمده و فراورده های غیر قابل مصرف کشف و پس از طی مراحل قانونی معدوم و هشدارهای لازم به افراد متخلف داده شده تا شرایط تکرار نشود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today