فارس/ رئیس اتحادیه مرغداران استان ایلام گفت: قاچاق مرغ از استان ایلام به استان‌های همجوار عامل کمبود مرغ کشتار روز در ایلام است.

عزیز قیصوری رئیس اتحادیه مرغداران استان ایلام اظهار کرد: میانگین توزیع روزانه مرغ کشتار روز در سطح استان بیش از ۱۰ تن است و این امر مهم در راستای رفع نیاز مردم انجام می‌شود.
وی افزود: قاچاق مرغ کشتار روز از این استان به دلیل قیمت کم ۱۲ هزار و ۹۰۰ در ایلام و ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در استان‌های همجوار به وضوح دیده می شود و باید دستگاه‌های نظارتی در این راستا چاره اندیشی کنند.
رئیس اتحادیه مرغداران استان ایلام بیان کرد: بر اساس مصوبه سال ۹۸ سازمان حمایت قیمت مرغ زنده درب مرغداری ۸۵۰۰، کشتارگاه ۱۲ هزار و مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ قیمت گذاری می‌شود، اما امروز این قیمت به دلیل کمبود و گرانی نهاده‌ها بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۱ هزار تومان بهای تمام شده به سبب ضرر مرغداران می‌شود.

بی‌تفاوتی مسوولان مربوطه
قیصوری ادامه داد: اتحادیه مرغداران استان در تمامی جلسات به این تصمیم معترض بود ولی مسوولان مربوطه به این اعتراضات مانند گذشته بی‌تفاوت بوده و ما الان شاهد مراعات نشدن قیمت مرغ بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا هستیم و سبب زیان تولید کننده و مصرف کننده هر دو می‌شود.
وی افزود: مسوولان استانی همواره به افزایش عوامل تولید یعنی جوجه و ذرت، سویا، واکسن، دارو و هزینه‌های سربار تولید اهمیت نمی‌دهند و فقط بر اجرای قیمت مصوب تاکید دارند، از سویی مرغداران هم از جانب فروشندگان جوجه و نهاده تهدید می‌شوند در صورت شکایت در لیست سیاه تحویل جوجه و نهاده قرار خواهند گرفت.
به گفته‌ رئیس اتحادیه مرغداران استان ایلام، ۳۳۰ واحد مرغداری در استان ایلام فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today