باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی دهلران از افزایش وقوع کلاهبرداری فضای مجازی در شهرستان دهلران خبر داد.

سرهنگ منوچهر مکی فرمانده انتظامی دهلران گفت: امروزه کلاهبرداری‌های مالی در فضای مجازی با شیوه و شگرد‌های خاصی صورت می‌گیرد و عدم آگاهی برخی از شهروندان در هنگام خرید کالا از سایت‌های فروشگاهی باعث بالا رفتن پرونده‌های ورودی این حوزه در پلیس فتا و پلیس آگاهی شده است.
وی ادامه داد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس و کالا در سایت‌های فروشگاهی خرید و فروش، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی از شهروندان می‌کنند.
فرمانده انتظامی دهلران اظهار کرد: رایج‌ترین شیوه کلاهبرداری در فضای مجازی مربوط به بخشی است که افراد برای خرید یک جنس خاص، تصمیم می‌گیرند بیعانه پرداخت کنند و بدون اینکه کالا را دیده یا از سالم بودنش مطمئن باشند، فروشنده از آن‌ها بیعانه می‌گیرد و بعد از دریافت پولی که مدنظر بوده، گوشی تلفن را خاموش می‌کند.
مکی بیان کرد: شهروندان در هنگام معامله از طریق سایت‌های مجازی بسیار مراقب باشند ، در خرید‌های آنلاین به افراد ناشناس اعتماد بی‌جا نکنند و اجناس را حضوری، پس از بازدید و چک کردن خریداری کرده و هزینه را تا جایی که امکان دارد نقد بپردازند یا همان لحظه کارت به کارت کنند.
وی مطرح کرد: پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و همچنین خطوط ۰۸۴۳۳۷۲۳۶۰۰-۰۸۴۲۱۸۳۲۱۲۷ گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today