فارس/ بخش‌هایی از سریال «سلمان فارسی» با تصمیم سازندگان آن، در استان سمنان ساخته می‌شود.

در دیدار مدیر تدارکات و هماهنگی سریال سلمان فارسی با مدیرکل دفتر استاندار، روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری سمنان در محل استانداری سمنان، روند ساخت این سریال بررسی شد.
دعوت از استاندار سمنان برای بازدید از مراحل ساخت این سریال در استان سمنان نیز انجام شده است.
بحث و تبادل‌نظر در خصوص ساخت سریال فاخر سلمان فارسی در استان سمنان و بیان انتظارات و نیازهای تولید بخش دیگری از موارد مطرح‌شده در این نشست بود.
بررسی زمینه‌های همکاری مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای در تولید این سریال هم با مسؤولان استان سمنان انجام گرفت.
همکاری فرمانداران شهرستان‌های استان، نیروهای نظامی و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در تولید این مجموعه عظیم و فاخر تلویزیونی مورد تأکید است.
داوود میرباقری کارگردان باسابقه و موفق در عرصه ساخت سریال‌های تاریخی مشغول تصویربرداری مجموعه «سلمان فارسی» است.
سریال «سلمان فارسی» جزو کار‌های (الف) ویژه مرکز امور نمایشی سیما (سیمافیلم) به شمار می‌رود و پیش بینی اولیه تصویربرداری پروژه پنج سال خواهد بود که در داخل و خارج از کشور انجام می شود.
فرهاد اصلانی نقش تاجری را در مجموعه «سلمان فارسی» بازی می‌کند، همچنین علی دهکردی و محمدرضا هدایتی نیز در این سریال به ایفای نقش می‌پردازند، در این مجموعه از تعداد کثیری از بازیگران جوان تئاتر در سطح کشور برای ایفای نقش استفاده شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today