ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و ۳۹۰ واحد صنف در استان برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا غیرفعال و تعطیل شده است.

محمد مهدی بانشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمدا اظهار داشت: به دلیل رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی ۶۳۵ واحد تعطیل و ۶۵۵ صنف نیز غیرفعال شدند.
وی بیان کرد: ۵۰ تیم فعال با حضور ۱۹۵ بازرس کار نظارت و بازرسی از اصناف را انجام می دهند.
بانشی تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت نکردن در جشن ها و مراسمات نقش مهمی در کنترل کامل این بیماری دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در صورت رعایت این مصوبات واحدهای صنفی و تولیدی می‌توانند به شرایط عادی ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه تا ۱۰ تیر تالارهای استان بازگشایی نمی شوند، گفت: درصورت بازگشایی نیز نظارت مستمر بر آنها اجرایی خواهد شد.
بانشی گفت:برای رعایت نکات بهداشتی ۱۷ تیم کار بازرسی از ادارات استان را انجام می دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مهمترین نگرانی مسئولان علوم پزشکی استان شرکت تعداد پرشماری از شهروندان در آیین های ترحیم است که این مکان ها می تواند به ایجاد کانون های انتشار ویروس کرونا منجر شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today