ایرنا/ فرماندار لنده با اشاره به سیر صعودی ویروس کرونا گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی این شهرستان را به وضعیت قرمز نزدیک کرده است.

سید خدادوست موسوی، فرماندار لنده اظهار داشت: بی تفاوتی مردم در عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، عادی شدن ویروس کرونا و بی‌توجهی به هشدارها و دستورالعمل‌های بهداشتی وضعیت لنده را به حالت هشدار درآورده است.
وی بر مشارکت مردم در رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد و گفت: همه نهادها موظف اند موارد بهداشتی را از امروز با نظارت شبکه بهداشت و درمان برای کنترل ویروس کرونا رعایت کنند.
موسوی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان نسبت به نصب بنر و هشدار های بهداشتی و هلال احمر در دو نوبت صبح و عصر نسبت به اعلام هشدار های بهداشتی در سطح شهر باید اقدام کنند.
فرماندار لنده گفت: نیاز است شبکه بهداشت، امور صنفی و نیروی انتظامی با بازرسی از صنوف، بازاریان را مکلف به رعایت پروتکل بهداشتی کنند.
وی گفت: برگزاری هرگونه جلسه، جشن و مراسمات مذهبی تا اعلام شرایط عادی با رعایت موازین بهداشتی ادامه و در صورت عدم اجرای پروتکل های بهداشتی حتما باید تعطیل شوند.
موسوی اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان در شهرستانهای همجوار نیاز است شهروندان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
فرماندار لنده گفت: اطلاع رسانی برای مراسمات عزاداری از طریق بلندگو ممنوع و نیروی انتظامی بر اساس قانون خودرو را توقیف کند.
وی ادامه داد: عروسی ها و مراسمات عزاداری ها منبع بزرگترین خطر مبتلا و شیوع ویروس کرونا است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today