سفیر افلاک/ مسئول آموزش منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: پنج شهرستان خرم آباد، چگنی، پلدختر، کوهدشت، رومشکان در وضعیت هشدار آتش سوزی مرتع و پوشش های گیاهی قرار دارند.

داریوش آریان، مسئول آموزش منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان اظهار داشت: ۱۶۰ منطقه بحرانی در لرستان شناسایی شده و پنج شهرستان خرم آباد، چگنی، پلدختر، کوهدشت، رومشکان در وضعیت هشدار آتش سوزی مرتع و پوشش های گیاهی قرار دارند.
وی افزود: با توجه به میزان بالای بارندگی ها و رشد پوشش گیاهی در این پنج شهرستان احتمال آتش سوزی بیشتر بوده همانطوری که در استان های همجوار و مناطق زاگرسی تعدد آتش سوزی ها را مشاهده کردیم.
آریان عنوان کرد: کارگاه آموزشی اطفا حریق با هدف آشنایی بسیجیان با انواع آتش سوزی در جنگل ها،راهکارهای مقابله با آتش سوزی و عکس العمل سریع با توجه به نوع، شرایط و منطقه حریق برگزار شده است.
وی تصریح کرد: ما وظیفه داریم در این رابطه میراث دار آیندگان باشیم و مراتع و جنگل ها را به عنوان میراث پرارزش و گرانبها حفاظت کنیم .
مسئول آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی منابع طبیعی لرستان بیان کرد: با توجه به پیشینه و سابقه آتش سوزی در مناطقی از شهر خرم آباد ۱۰ اکیپ بصورت ۲۴ ساعته با هوشیاری و آگاهی در این مناطق مستقر می شوند.
وی خاطرنشان کرد: سپیدشت با ۱۵۷ هزار مساحت اراضی ملی و جنگل های با شیب تند اگرچه جز مناطق تحت پوشش خرم آباد محسوب می شود اما یک کارگاه آموزشی برای تیم های اطفا حریق در مرکز برگزار می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today