فارس/ سرپرست فرماندهی انتظامی اسفراین از کشف ۲۱۴ تن و ۹۰۵ کیلوگرم سنگ معدن قاچاق در طول سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: در همین رابطه ۳۶ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

مجید یگانه پور، سرپرست فرماندهی انتظامی اسفراین از کشف ۲۱۴ تن و ۹۰۵ کیلوگرم سنگ معدن قاچاق در طول سال گذشته در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در طول این مدت ۲۸ دستگاه خودرو که برای حمل سنگ معدن غیرمجاز استفاده می‌شد نیز توقیف و راهی پارکینگ شده و ۳۶ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۴۱ تن و ۸۹۵ کیلوگرم سنگ معدن قاچاق که از معدن آلبلاغ استخراج‌ شده بود کشف و ضبط ‌شده است، افزود: در طول این مدت ۱۹ نفر دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
سرپرست فرماندهی انتظامی اسفراین ادامه داد: در همین رابطه ۱۶ دستگاه خودروی نیسان که برای حمل این مقدار سنگ معدن غیرمجاز مورداستفاده قرار می‌گرفت نیز توقیف و بعد از هماهنگی با مقام قضایی راهی پارکینگ شدند.
یگانه‌پور خاطرنشان کرد: طرح برخورد با استخراج غیرقانونی سنگ معدن از معدن آلبلاغ همچنان باقدرت در دستور کار پلیس قرار دارد.
وی بابیان اینکه در این رابطه باید مسئولان امر به‌صورت ویژه ورود کرده و چاره‌اندیشی کنند، یادآور شد: با افرادی که بخواهند به‌صورت غیرقانونی اقدام به استفاده از معادن کنند با جدیت برخورد خواهد شد و شهروندان عزیز نیز در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today