فارس/ رئیس بهزیستی خاش گفت: با مداخله اورژانس اجتماعی بهزیستی خاش و شورای حل اختلاف از ازدواج یک دختر ۱۱ ساله جلوگیری شد.

ادریس تمندانی، رئیس بهزیستی خاش اظهار کرد: با مداخله اورژانس اجتماعی بهزیستی خاش و شورای حل اختلاف از ازدواج یک دختر ۱۱ساله جلوگیری شد.
وی افزود: کودک همسری به عنوان یک آسیب جدی به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی، اعتیاد، موضوعات قومی و قبیله ای، مهاجرت و سایر مشکلاتی که ریشه در امور اجتماعی دارد شکل می‌گیرد.
تمندانی با اشاره به اینکه والدین این کودک پیشتر از یکدیگر جدا شده بودند، گفت: پدر این کودک پس از سلب حضانت از مادر، اقدام به انجام مراسم ازدواج دخترش کرده است.
رئیس بهزیستی خاش یاد آور شد: پس از اعلام مورد کودک همسری توسط مادر این دختر ۱۱ ساله به مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی خاش برای جلوگیری از رخداد از این معضل تیم تخصصی اورژانس با همکاری دستگاه قضایی و سایر نهاد های مرتبط به مسئله ورود کرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: والدین کودک با ارائه تعهد قضایی موظف شدند تا رسیدن کودک خود به سن قانونی ازدواجش را به تعویق بیندازد‌ و کودک تحصیل خود را ادامه دهد.
تمندانی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند از طریق شماره ۱۲۳ و اعلام مشکلات خود از خدمات تخصصی و فوری اورژانس اجتماعی بهره مند شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today