یزد رسا/ رئیس اتحادیه صنف لبنیات یزد گفت: هر چند قیمت شیر مصوب 2900 تومان تعیین شده اما دامداران هر کیلو شیر را تا 3600 تومان به ما می فروشند.

روز گذشته در جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت انواع لبنیات به‌طور رسمی 22 تا 28 درصد افزایش یافت. بر این اساس قیمت شیر خام به‌ازای هرکیلو دوهزار و 900 تومان تعیین و اجازه داده شد بنابر شرایط این محصول هفت درصد بالاتر یا پایین‌تر از این نرخ به فروش برسد.
این در حالی است که حتی در سال گذشته نیز شیر در استان یزد با قیمتی بالاتر از این به فروش می رسید.
سیدضیاء فروزانی، رئیس اتحادیه صنف لبنیات یزد در پاسخ به چرایی این قیمت گذاری عنوان کرد: قیمت شیر مصوب 2900 تومان تعیین شده اما دامداران هر کیلو شیر را ۳ هزار و ۵۰۰ تا 3 هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسانند و نتیجتاً هر کیلو شیر 3 هزار و 800 تومان به دست مصرف کننده یزدی می رسد.
وی تاکید کرد: بارها این موضوع را با مسئولین امر مطرح کرده ایم ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای در بر نداشته است و مشخص نیست آقایان بر چه اساسی این قیمت گذاری را انجام داده اند.
رئیس اتحادیه صنف لبنیات یزد گفت: وقتی با دامداران در مورد قیمت ها صحبت می کنیم می گویند همه چیز گران شده ما هم باید مواد ومحصولات مورد نیازمان را به صورت آزاد خریداری کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today