صدا و سیما/ در جلسه قرارگاه پدافند زیستی شهرستان ساوه آخرین وضعیت اقدامات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بررسی شد.

جلسه قرارگاه پدافند زیستی شهرستان ساوه به ریاست معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه و باحضور معاونین و بخشداران و دیگر اعضای این پدافند برگزار شد.
در این جلسه آخرین وضعیت اقدامات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان بررسی و تشریح شد.
فرماندار ساوه در این جلسه گفت: به دلیل سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان، محدودیت‌های جدید کرونایی به منظور کنترل روند پیشرفت بیماری، در این شهرستان اعمال می‌شود.
میرزایی افزود: برداشته شدن برخی محدودیت‌ها، و عدم رعایت دقیق دستورالعمل بهداشتی از سوی احاد مختلف جامعه و حضور گسترده مردم در اجتماعات و تجمعات و بی‌توجهی به فاصله گذاری اجتماعی در دو ماه گذشته آمار مبتلایان را به طور نگران کننده‌ای افزایش داده است.
او گفت: سیر صعودی ابتلا به کرونا نسبت به گذشته نگرانی های مدیریت شهرستان را تشدید کرده است که به نظر می‌رسد محدود سازی و اعمال شرایط سختگیرانه با اتخاذ تصمیمات جدی و سازوکار مناسب مانع از روند صعودی ابتلا به این بیماری شود.
فرماندار ساوه در ادامه با تاکید بر اجرایی شدن تمامی پیشنهادات دانشکده علوم پزشکی و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از الزامی شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی و ادارات خبر داد و افزود: بی توجهی نسبت به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در ادارات دولتی به نسبت سایر مراکز بیشتر مشهود است و بر این اساس ورود ارباب رجوعی بدون ماسک به تمامی ادارات و مراکز تجمعی ممنوع است.
میرزایی خواستار تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها از سوی دستگاههای اجرایی ذیربط برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با افزایش تعداد گشت‌های بازرسی و ارائه گزارش روزانه شد و افزود: تسریع در تعیین تکلیف فعالیت و پلمپ مراکز عرضه قلیان با همکاری دانشکده علوم پزشکی، مقام قضائی و اداره صنعت، معدن و تجارت الزامی است.
او خواستار فرهنگ‌سازی رسانه‌ها برای خرید اینترنتی و عدم مراجعه شهروندان برای مراکز تجاری جهت خرید کالا شد و با تاکید بر شعار "در خانه بمانیم تا سالم بمانیم" گفت: کار ضدعفونی اماکن عمومی با قوت بیشتری از سرگرفته شود.
فرماندار ساوه بر پیشگیری از کشاورزی با آب و پساب، جلوگیری از استفاده از آب خام بدون گندزدایی در آرامستان‌های روستایی، نظارت بر مراکز دینی، مساجد و هیات‌های مذهبی، انجام گشت مشترک به منظور نظارت بر عملکرد تالارهای پذیرایی منطبق بر شیوه نامه ابلاغی تاکید کرد و افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دریاچه تفریحی، پارک‌ها و بام ساوه الزامی است و شهرداری مکلف است در صورت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراکز تفریحی به دلیل اینکه بستر شیوع بیماری است نسبت به اعمال محدودیت و بسته شدن اینگونه اماکن اقدام کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today