شبستان/ دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان گفت: براساس آخرین آمار در انتهای سال ۹۴ نرخ شیوع مصرف مواد مخدر استان گلستان ۱۳.۸۱ درصد است.

محمدرضا روحانی فرد، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان اظهار کرد: استان گلستان 83 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان ادامه داد: با وجود دستاوردهای بزرگ بشریت تهدیدها و آسیب‌های اجتماعی به پیشرفت‌های حوزه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی سایه انداخته به طوری که رفاه را از انسان‌ها صلب می‌کند و در راس این تهدیدها مواد مخدر قرار دارد.
روحانی فرد متذکر شد: با توجه به اهمیت موضوع آسیب‌های اجتماعی مقام معظم رهبری در سطح ملی 6 جلسه را با ریاست خود برگزار کردند و در این جلسات تاکید کردند که مواد مخدر در راس آسیب‌های اجتماعی قرار دارد.
وی افزود: آخرین آماری که در انتهای سال 94 از نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در استان گلستان حاصل شده نشان می‌دهد که نرخ شیوع مصرف مواد مخدر استان گلستان 13.81 درصد است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان ابراز داشت: این نرخ نگرانی‌هایی برای خانواده‌ها و مسئولان وجود داشت و اعتقاد داشتیم که این نرخ برازنده استان گلستان نیست.
روحانی فرد تاکید کرد: در راستای شفاف سازی به جامعه این آمار را اعلام کردیم و مردم و مسئولان درصدد هستند که این آمار را کاهش دهند.
وی افزود: آمار متفاوتی در جامعه در خصوص نرخ شیوع اعتیاد وجود دارد؛ اما در قانون تاکید شده که ارائه آمار مواد مخدر از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان تاکید کرد: شتابی در دستگاه‌هایی اجرایی ایجاد شده و اقدامات خوبی از سوی کمیته‌های تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شاهد هستیم.
روحانی فرد افزود: گلستان دومین استان از نظر شیوع استعمال مصرف مواد مخدر نام گرفته است که زیبنده این استان نیست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today