باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آمار مبتلایان به کرونا را در این استان بیش از پنج هزار نفر اعلام کرده است.

آخرین باری که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آمار مبتلایان به کرونا را به صورت دقیق و کامل اعلام کرد دو هفته پیش بود یعنی پنجشنبه ۲۲ خرداد.
در آن تاریخ رئیس دانشگاه، تعداد مبتلایان به کرونا در استان را دو هزار و ۲۳۰ نفر ۲۲۳۰ نفر شامل ۱۲۵۲ مرد و ۹۷۸ زن اعلام کرد.
سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آن زمان گفت: ۹۰۴ نفر از مبتلایان بهبودیافته‌اند، یک هزار و ۲۵۱ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۴۵ نفر دیگر نیز در دوره درمانی خود را در بیمارستان سپری می‌کنند.
وی تعداد قربانیان کرونا را هم تا آن زمان ۳۰ نفر عنوان کرد.
از ۲۲ خرداد به بعد دیگر آمار دقیقی از مبتلایان عنوان نشد تا این که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ۲۹ خرداد در استوری خود نوشت تعداد مبتلایان بیش از ۴ هزار نفر شده و پس از آن شنبه ۳۱ خرداد استاندار بوشهر در برنامه‌ای تلویزیونی، تعداد مبتلایان به کرونا را در استان چهار هزار و ۴۲۲ نفر اعلام کرد.
حالا باز هم استوری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر عدد مبتلایان را مشخص کرده است.
کشمیری دیروز در استوری خود نوشت که تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر فراتر رفته است. این عدد یعنی این که در دو هفته آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر بیش از دو برابر شده است.چنانچه تعداد مبتلایان را تاکنون همان پنج هزار نفر در نظر بگیریم در دو هفته گذشته روزانه نزدیک به ۱۹۸ نفر به فهرست مبتلایان افزوده شده‌اند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دیروز ۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده‌اند؛ عددی که دو هفته پیش ۴۵ نفر بوده است. به عبارت دیگر تعداد بستری شدگان هم بیش از دو برابر شده است.
کشمیری تعداد بیمارانی را که دیروز در بخش مراقبت‌های ویژه بوده‌اند هم ۲۶ نفر اعلام کرد.
وی همچنین گفت: ۶۰ نفر تاکنون قربانی کرونا شده‌اند، که این عدد هم نسبت به دو هفته پیش دو برابر شده، زیرا تا ۲۲ خرداد تعداد فوتی‌ها ۳۰ نفر بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday