ایسنا/ فرماندار بویراحمد از مهار و خاموش شدن کامل آتش‌سوزی ارتفاعات لوداب این شهرستان خبر داد.

شاهرخ کناری، فرماندار بویراحمد اظهار کرد: این آتش سوزی پس از دو مرحله مهار دوباره شلعه وری می شد که با تلاش نیروهای امدادی ساعاتی قبل به‌طور کامل مهار و خاموش شد.
وی افزود: امروز ۱۱ سورتی پرواز با بالگرد شرکت نفت گچساران جهت انتقال و هلی برد نیروها به ارتفاعات جهت اطفای حریق انجام شده است.
فرماندار بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۱ اکیپ سه چهار نفری جهت اطمینان بیشتر در ارتفاعات حضور دارند تا در صورت شعله ور شدن مجدد کُنده های باقی مانده سریع نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کنند.
کناری تصریح کرد: به جرات می گویم که به درختان سبز خسارت وارد نشده بلکه خسارت بیشتر مرتعی بود و برخی درختان خشک و بوته ها دچار خسارت شده اند.
وی در خصوص علت آتش سوزی ادامه داد: علت آتش سوزی عامل انسانی بوده اما سهوی یاعمدی بودن آن مشخص نیست و در حال بررسی است.
فرماندار بویراحمد در رابطه با میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی عنوان کرد: میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست و پس از کار کارشناسی مشخص خواهد شد.
کناری اظهار کرد: نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر، رئیس و نیروهای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دهیاری روستای عزیزی، دیدبان‌های منابع طبیعی، بخشداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و امور عشایر در مهار و خاموش کردن آتش کمک و همکاری کردند.
وی بیان کرد: دو تیم مجهز از منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه نیز جهت کمک به مهار آتش به منطقه اعزام شدند که از منابع طبیعی این شهرستان تشکر می کنم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today