ایرنا/ حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه از یک واحد تولید انواع نخ در شهرستان آبیک بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات آن قرار گرفت.

فاز اول این شرکت در سال ۸۸ به بهره برداری رسیده و هم اینک در زمینه تولید انواع نخ‌، الیاف پلی استر، پارچه گردبافی، انواع رنگرزی پوشاک، ورق کارتن چندلایه و... فعالیت دارد.
این واحد تولیدی با ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت، ظرفیت اسمی تولید ۳۸ هزار و ۸۵۰ دستگاه برای ۴۸۶ نفر اشتغالزایی کرده است.
فاز دوم این واحد تولیدی که طرح توسعه آن در حال اجرا است به زودی به بهره برداری رسیده و به ظرفیت تولید کارخانه افزوده می‌شود.
محصولات تولیدی این کارخانجات به عنوان محصولات بالادستی واحدهای تولید کننده انواع فرش ماشینی، پتو، پرده، پارچه‌های گردبافت، تخت بافت، پوشاک آنتی باکتریال ورزشی و پارچه‌های ظریف به ویژه چادر مشکی استفاده می‌شود.
حسین فلک فرسایی، مدیرعامل این شرکت در این بازدید گفت: برای اولین بار نخ ابریشم مصنوعی کشور در این شرکت تولید شد و زنجیره اول این شرکت در ابریشم مصنوعی و زنجیره‌های بعدی در بخش‌های دیگر راه اندازی شد. هشت زنجیره باید در این کارخانه راه اندازی شود که تاکنون پنج زنجیره احداث شده است.
وی گفت: هنوز راه صادرات برای محصولات کارخانه ما باز نشده ولی به آذربایجان، ترکیه، عربستان و ... صادارت داشتیم که بعد از کرونا تعطیل شد.
افتتاح ۲ واحد در شهرک صنعتی کاسپین، حضور در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به قزوین است.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today