ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس تا روز جمعه مواج و متلاطم پیش بینی می‎شود.

پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش یابی جوی و دریایی نشان می‌دهد که از ظهر امروز و طی روز جمعه با افزایش سرعت بادهای شمال غربی در سواحل شمالی و مرکزی استان، دریا در این مناطق تا حدودی مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در شمال خلیج فارس وزش باد گاهی گرد و خاک و در برخی نقاط همراه با مه صبحگاهی پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در سواحل شمالی و مرکزی، شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۲ گاهی تا ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ و در فاصله دور از ساحل تا ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۴۸ بامداد، جزر اول دریا ساعت ۰۴:۲۳ دقیقه بامداد، مد دوم دریا ۱۱:۰۹ و جزردوم دریا ساعت ۱۸:۲۷ خواهد بود.
وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان و بوشهر به ترتیب با ۴۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر داشتند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday