ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: امروز پنجشنبه پنجم تیرماه آمار مبتلایان کرونا در این استان با اختلاف زیاد و شیب بسیار فزاینده ای به بالاترین میزان طی ماه های گذشته رسید.

جمیل صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اظهار کرد: بیشترین آمار ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب مربوط به شهرستان‌های ایلام، ایوان، دهلران و آبدانان است.
وی ادامه داد: آمار مبتلایان شهرستان دهلران در حال پیشی گرفتن از ایوان است که پیش تر در وضعیت قرمز قرار داشت و تنها 2 مورد اختلاف دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با ذکر اینکه در اعلام مبتلایان به کرونا محدودیت وجود دارد، افزود: آمار ابتلا در شهرستان های مهران، دره شهر و چرداول نیز به سرعت در حال افزایش است.
صادقی‌فر اظهار کرد: از مجموع مبتلایان ۲۴ ساعت گذشته در استان که بیشترین عدد در طول ماه‌های اخیر است، ۵۰ درصد مربوط به شهرستان ایلام، ۲۰ درصد مربوط به شهرستان دهلران، ۱۰ درصد مربوط به شهرستان مهران و ۲۰ درصد دیگر نیز مربوط به سایر شهرستان های استان است.
وی گفت: با توجه به رشد بیش از حد انتظار مبتلایان بویژه در پنج روز اخیر، بدون شک بیش از ۷۰ درصد دلیل افزایش آمار مربوط به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عدم استفاده از ماسک، شرکت در تجمعات و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: مقایسه آمارهای طی دو هفته متوالی اخیر نشان می‌دهد که در حالی‌که نمونه‌گیری دو برابر شده است اما آمار مبتلایان سه و یا چهار برابر افزایش داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today