ایرنا/ مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: بازرسان این استان در جریان اجرای طرح رصد و پایش دارو، واکسن و مواد بیولوژیک سه و نیم تن خوراک دام و طیور فاقد مجوز ساخت و پروانه را کشف و ضبط کردند.

مجتبی ورمقانی، مدیرکل دامپزشکی کردستان اظهار داشت: این میزان خوراک دام و طیور در این کارخانه تولید شده که ضوابط نشانه‌گذاری نداشته و بخشی از آن نیز بدون پروانه ساخت تولید شده است.
وی اضافه کرد: ۱۷۵ کیلو گرم از این مقدار ضبطی فاقد هر نوع پروانه ساخت از اداره کل دامپزشکی استان کردستان بوده و سه هزار و ۳۲۵ کیلوگرم نیز بدلیل رعایت نکردن ضوابط نشانه گذاری شامل تاریخ تولید، تاریخ انقضا و سری ساخت بر روی بسته بندی محموله ضبط است.
مدیرکل دامپزشکی کردستان یادآور شد: اداره حقوقی اداره کل پس از این کشفیات در حال تنظیم و تکمیل پرونده‌ای برای ارجاع به مراجع قضایی است.
ورمقانی تاکید کرد: بازرسی مستمر و منظم طرح ممیزی و بازرسی از کارخانه‌های خوراک دام و طیور در قالب طرح رصد و پایش دارو، واکسن و مواد بیولوژیک از ۲۷ خرداد امسال آغاز شده است.
وی افزود: این طرح با توجه به نقش کارخانه های خوراک دام و طیور در تامین خوراک سالم و بهداشتی و همچنین تاثیر محصول بهداشتی تولیدی برای تغذیه دام و طیور در تضمین کیفیت و سلامت فرآورده های خام دامی انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online