ایرنا/ دادستان سقز با اشاره به شیوع گسترده کرونا در سطح جامعه و امکانات محدود بهداشتی و درمانی برای مقابله با این بحران، گفت: با متولیان و برگزار کنندگان مراسم عروسی و عزا در این شهرستان برخورد قضایی و قانونی می‌شود.

علیرضا رضاپور، دادستان سقز با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جامعه و امکانات و ظرفیت های محدود بهداشتی و درمانی جهت مقابله با این چالش، اظهار کرد: شهروندان سقزی با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای کاهش و قطع زنجیره انتقال این بیماری منحوس همکاری لازم را داشته باشند.
وی ضمن تذکر جدی به برگزارکنندگان مراسم های فاتحه خوانی، عروسی و اجتماعات گسترده، افزود: با توجه به مصوبات ستاد کرونای شهرستان، در صورت برگزاری با متولیان این مراسم قاطعانه براساس قوانین تهدیدکنندگان بهداشت عمومی و انتشاردهندگان بیماری های واگیردار برخورد می‌شود.
رضاپور با اشاره به شرایط سخت کاری کادر درمان و پزشکان، از کمپین های مردم نهاد، انجمن ها، خیران و فعالان مدنی درخواست کرد برای مقابله و پیشگیری از کرونا در تهیه وسایل حفاظت شخصی و ضدعفونی کمک حال کادر درمان بوده و نیازمندان را یاری کنند.
دادستان سقز با اشاره به بازدید از زندان و دفاتر خدمات قضایی، یادآور شد: اقدامات خاصی در زندان به لحاظ نگهداری و تفکیک زندانیان و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده و یا در حال اجراست و دفاتر قضایی هم طبق روال امور مربوطه را انجام داده و به موارد مطرح شده در این بازدیدها رسیدگی شد.
وی در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: به زندانیان دارای جرایم کیفری و مالی یک هفته کامل مرخصی داده می‌شود.
رضاپور به موضوع فروش زمین های حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: واگذاری، تفکیک و قطعه بندی اراضی فاقد کاربری مسکونی و خارج از محدوده شهری ممنوع است و هر گونه تبعات حقوقی و عواقب ناشی از آن بر عهده تعاونی ها و مالکین خواهد بود.
دادستان سقز اضافه کرد: به عوامل و دست اندرکاران واگذاری و تفکیک زمین های خارج از محدوده تذکر داده شده و تبعات حقوقی این معاملات متوجه، طرفین معامله و مشاورین املاک است.
وی همچنین از شهروندان خواست از خرید زمین های خارج از محدوده و با وضعیت نامعلوم خودداری و قبل از این کار از مراجع قانونی همچون شهرداری و راه و شهرسازی استعلام کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online