باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: وضعیت شیوع بیماری کرونا در تمامی شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری قرمز است.

سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در تمامی شهرستان‌های استان قرمز است.
وی با بیان اینکه رفتار کرونا ویروس متفاوت و غیرقابل پیش بینی و در هر منطقه با توجه به اقلیم آن متفاوت است، افزود: تاکنون موج دوم در هیچ یک از استان‌ها شروع نشده و همچنان در کشور موج اول را پشت سر می‌گذاریم.
جزایری با بیان اینکه بیماری کرونا در ۸۰ درصد مبتلایان بدون علامت یا با علائم خفیف بروز می‌کند، اضافه کرد: استان نیز با تبعیت از کشور در ۷۸ درصد موارد بروز علائم در مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای بوده است، اما حدود ۱۲.۳ درصد مبتلایان فاقد بیماری زمینه بوده اند.
وی ادامه داد: همچنان افراد بالای ۶۰ سال، بیماران زمینه‌ای و افراد چاق به شدت در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.
جزایری گفت: تغییراتی در تحلیل‌های وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ ایجاد شده است، اما همچنان اعتبار اطلاعات به مدت دو هفته است.
وی افزود: بر اساس تحلیل‌های ۲۲ تا ۳۱ خرداد ماه ۹۹ از وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، شهرستان‌های لردگان، مالخلیفه و شهرکرد از وضعیت زرد به وضعیت قرمز و شهرستان‌های فارسان و کوهرنگ از وضعیت قرمز به زرد تغییر پیدا کردند که با توجه به افزایش آمار مبتلایان در روز‌های اخیر می‌توان گفت تمامی شهرستان‌ها به حالت قرمز درآمده اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday