مهر/ دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان جنوبی با اشاره به ورود کاروان خدام رضوی به طبس گفت: سیزدهمین دوره جشن های مردمی «زیر سایه خورشید» از پنجم تا سیزدهم تیرماه در استان برگزار می شود.

محمد علی ابراهیمی دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان جنوبی در گفتگو با رسانه های گروهی اظهار کرد: امسال میزبان سیزدهمین دوره برگزاری جشنواره مردمی زیر سایه خورشید با حضور سفیران امام رضا (ع) در استان هستیم.
دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز همزمان با دهه کرامت کاروان خدام آستان قدس رضوی وارد استان خراسان جنوبی شدند تا پیام آور امام رأفت و مهربانی برای مردمان این خطه و دوستداران علی بن موسی الرضا (ع) باشد، گفت: کاروان خدام آستان قدس رضوی در طول دهه کرامت در برنامه‌های معنوی سیزدهمین دوره جشن های مردمی دهه کرامت «زیر سایه خورشید» از پنجم تا سیزدهم تیرماه در خراسان جنوبی حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: این کاروان شامل سه خادم و یک روحانی آستان قدس رضوی است که صبح امروز وارد دیهوک شهرستان طبس شدند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه این کاروان در شهرستان‌های سرایان، بشرویه، فردوس، قاین، خوسف، بیرجند و طبس با رعایت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حضور می یابند و با همراه داشتن پرچم حرم امام رضا (ع) و هدایای متبرک، فضای خراسان جنوبی را در دهه کرامت، معطر از شمیم رضوی می‌کنند.
دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان جنوبی با اشاره به اجرای برنامه های مختلف در دهه کرامت با حضور کاروان خدام رضوی در استان، افزود: استفاده از ماسک در طول سفر، ممنوعیت دیده بوسی و دست دادن، ضدعفونی روزانه البسه کاروان، عدم ابتلا اعضا به هر گونه بیماری، ضدعفونی مکرر پرچم و جعبه آن، رعایت فاصله اجتماعی در مراسمات، ممنوعیت لمس پرچم، استفاده از دستکش در زمان توزیع متبرکات از جمله پروتکل های ابلاغی ستاد برگزاری سیزدهمین دوره جشن های مردمی «زیر سایه خورشید» در سال جاری است.
وی با تاکید بر اینکه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه های امسال کاروان های «زیر سایه خورشید» به صورت متفاوت نسبت به گذشته برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برخی از برنامه ها چون ویژه برنامه های استقبال، برنامه های تجمعی گسترده، بازدید از بیمارستان ها در مناطق قرمز و… حذف شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today