صدا و سیما/ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: در سه ماهه نخست امسال سرقت ، رانندگی بدون گواهینامه و ضرب و جرح سه جرم نخست در خراسان جنوبی بود.

حجت الاسلام وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیشترین جرایم مربوط به سرقت، رانندگی بدون گواهینامه، ضرب و جرح، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی و توهین به اشخاص عادی بوده است.
حجت الاسلام وحدانی نیا در خصوص آمار در خواست طلاق توافقی نیز گفت: در سه ماه نخست امسال درخواست طلاق توافقی ۲۲۸ مورد و در مدت مشابه سال ۹۸، ۲۳۴ مورد بوده که شایع‌ترین علل آن اعتیاد، خیانت و عدم مسئولیت پذیری بوده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۵ درصد در خواست طلاق توافقی در دوران عقد داده می‌شود گفت: تمامی پرونده‌های خانوادگی برای مشاوره ارجاع داده و پرونده‌های طلاق نیز به مراکز مشاوره بهزیستی فرستاده می‌شود.
حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به عضویت هزار و ۸۰۰ نفر به عنوان دیده بان مردم، در سامانه سجام گفت: مردم با ثبت نام در این سامانه می‌توانند مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را در این بستر گزارش دهند.
وی افزود: تا کنون ۱۰۰ گزارش در این سامانه به ثبت رسیده که بیشتر مربوط به کرونا بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today